• CLUB SPONSOR                                                                
    Academic Decathlon  Robert Gawedzinski                                                                
    Ambassadors Program Bret Duff, Corey Chism                                                                
    American Sign Language Ann Bertrand                                                                
    Animation Lakelia Jones                                                                
    Anime  Blanca Patlan,  Alleasha Austin                                                                
    Architecture Marissa Alsabrook                                                                 
    Art Annette Valenzuela                                                                
    Asian Culture  Julie Oldham                                                                
    Athletic Trainer Alec Hawkins                                                                
    Auto body Repair Jason Tyer                                                                
    Auto Mechanic Tim Odom, Johnny Burkett                                                                
    Band David Brandon, George Townsend, Mark Teal, Keith Moon, Tim Biles                                                                
    Baseball Scott Fahey                                                                
    Basketball  (Boys) Corey Chism                                                                
    Basketball (Girls ) Cathy Self-Morgan                                                                 
    Bible Study                                                                  
    Book Blanca Patlan, Alleasha Austin                                                                
    Building Trades                                                                  
    Business Professionals of America Dedric Williams                                                                
    Cheerleading  Varsity Terricka Wallace                                                                
    Chess  Robert Gawedzinski                                                                 
    Choir Ty Shaw, Susan Kheshtinejad                                                                
    Cosmetology Mary Robare                                                                
    Cross Country Leisa Reed , Moses Pena                                                                
    Culinary Arts Carlos Whitfield                                                                
    Dance & Drill  High Hats and 9th Grade Showstoppers Kristi  Beaty, Neosha White                                                                
    DECA Laura Satterfield                                                                
    DIM Tim Lane                                                                
    Drafting Marissa Alsabrook                                                                 
    Engineering Eika Johnson                                                                
    FCA                                                                  
    FCCLA Mary Michelle Ellis, Priscilla Evans, Delores Martindale,  Beverly Barnes , Kim Baker                                                                
    FFA/ Horticulture  Jessica Irwin                                                                
    Football  Reginald Samples                                                                
    German  Atika Gurdemir                                                                
    Golf Rob McQuaid                                                                
    Graphic Design and Illustration Jay Lamar, Miles Robinson                                                                
    Guitar                                                                  
    HOSA Willita Lewis                                                                  
    Interact  Shaunna Kile                                                                
    Junior Class David Womack                                                                 
    JV Cheer Ryann Taylor                                                                
    Latin                                                                  
                                                                       
    Nanorhymo Barbi Fowler, Tara Allen                                                                
    National Art Honor Society John Tahaney                                                                
    NHS Paula Cartmell                                                                     
    NTHS Laura Satterfield                                                                
    Panther Players Drama Club Lucy Russell, Elisa Guse and  Sean Russell                                                                
    Panther Productions James Rich, Clifford Reed, Juan Hernandez                                                                
    Poetry  Barbi Fowler, Tara Allen                                                                
    Pokemon                                                                  
    Powerlifting                                                                  
    Psychology Eddie Mansfield                                                                
    PTSA Gloria Lockhart/Barbara Roberson-Payton                                                                
    Robotics Eika Johnson                                                                
    Senior Class Dianne Williams                                                                
    Soccer  (Boys) Nuno Passos                                                                
    Soccer (Girls) Jessica Woodrum                                                                
    Softball Bret Duff                                                                
    Spanish  Lastenia Herrera                                                                
    Sparklers Elizabeth Thompson                                                                
    Special Olympics Sharon Presley                                                                 
    Speech and Debate Lucy Russell, Sean Russell and Elisa Guse                                                                
    STEP Candace Hawkins                                                                
    Student Council David Womack, Dedric Williams                                                                
    Swimming Stephanie Bernier-Franco                                                                
    TAFE (Texas Association of Future Educators) Javaun Jackson                                                                
    Tennis Trent Sellers                                                                
    Theatre Lucy Russell, Elisa Guse, Sean Russell                                                                
    Track and Field (Boys and Girls) , Yvette Green                                                                
    Turn Around Allen Lockhart                                                                
    Volleyball Lynn Evans, Amber Hughes, Marla Hust                                                                
    Web Design  Timeekah Lane                                                                
    Welding JD Chambers                                                                
    Youth & Government Dianne Williams                                                                
                                                                       
    Skills USA - Agriculture, Food, and Natural Resources Reece Edwards                                                                
    Gay-Straight Alliance Jessica Woodrum                                                                
    Skills USA - Construction Tami Gurnell